Vaikų priėmimas

Vaikai į Zarasų "Lakštingalos" mokyklą priimami vadovaujantis rajono Savivaldybės tarybos patvirtinta Asmenų priėmimo į Zarasų rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigas ir Magučių ugdymo centrą tvarka.

Vaikai į Zarasų "Lakštingalos" mokyklą priimami, tėvams (įtėviams, globėjams) pateikus prašymą, gydytojo pažymą ir sudarius sutartį su direktoriumi.

Priimant vaikus į Zarasų "Lakštingalos" mokyklą prioritetai teikiami neįgaliesiems vaikams, vaikams iš nepilnų šeimų, mokinių ir studentų, besimokančių dieniniuose skyriuose, socialiai remtinų šeimų vaikams, šeimoms, kuriose yra 3 ir daugiau vaikų, vienas iš tėvų yra pirmos ar antros grupės invalidas arba tarnauja Lietuvos kariuomenėje.

Vaikai, turintys specialiuosius ugdymosi poreikius į bendrojo ugdymo grupes priimami pateikus pedagoginės-psichologinės tarnybos išvadą apie vaiko raidos sutrikimą;

Nežymiai protiškai atsilikę, silpnaregiai (regėjimo aštrumas su akiniais iki 40 procentų), neprigirdintys, turintys vidutinį ir žymų kalbos neišsivystymą, sutrikdytą kalbos vystymąsi į bendrosios paskirties grupes priimami taikant koeficientą 2.

Zarasų "Lakštingalos" mokykloje vaikų grupės formuojamos iš to paties arba įvairaus amžiaus vaikų kasmet iki rugsėjo 1 d. Ankstyvojo amžiaus grupes lanko 1,6 – 3 metų vaikai. Minimalus vaikų skaičius lopšelio grupėse 10, maksimalus vaikų skaičius lopšelio grupėse – 15 vaikų. Zarasų "Lakštingalos" mokykloje veikia 6 ikimokyklinio ugdymo grupės, kurias lanko veikia 3-5 metų vaikai. Minimalus vaikų skaičius grupėje – 15, maksimalus – 20 vaikų.

Asmens priėmimas ugdyti pagal ikimokyklinio ugdymo programą įforminamas mokyklos direktoriaus įsakymu bei ugdymo sutartimi:

1. Abu sutarties egzempliorius pasirašo Zarasų "Lakštingalos" mokyklos direktorius ir vienas iš tėvų (įtėvių, globėjų). Vienas sutarties egzempliorius įteikiamas vienam iš tėvų (įtėvių, globėjui), antras segamas į asmens bylą;

2. Sutartyje nurodomos sutarties šalys, ugdymo programa, šalių įsipareigojimai, sutarties terminai, jos keitimo, nutraukimo pagrindai ir padariniai;

3. Sutartys sudaromos iki pirmos ugdymo dienos. Sutartis registruojama Zarasų "Lakštingalos" mokykloje.

Vaiko ugdomoji veikla prasideda nuo vaiko pirmos Zarasų "Lakštingalos" mokyklos lankymo dienos.