AMATŲ DIRBTUVĖLĖS

35Amatininkų profesija – pati seniausia nuo neatmenamų laikų, kai protėviai gaminosi buitinius rakandus, drabužius, baldus bei kitus dirbinius, be kurių tuometinė buitis buvo neįsivaizduojama. Visi tuometiniai daiktai buvo gaminami rankiniais įrankiais arba neautomatinėmis mašinomis.

Dabartiniame amžiuje, kai visko apstu, kiekvienas iš mūsų pritrūkstame natūralumo ir tikrumo jausmo, prie kurio karts nuo karto prisiliečiame žavėdamiesi kitų dirbiniais arba išdrįstame patys paimti į rankas medžiagas, kurios kažkada buvo naudojamos mūsų senelių ar prosenelių.

Mūsų mažiesiems neteko prisiliesti prie neatmenamos senovės, tačiau kiekvienas pedagogas pasitelkdamas kūrybinę išmonę ir polinkį į tam tikrą amatą, sukūrė vaikams galimybes kurti jiems suprantamus, aplinkoje matomus dirbinius, kurių šaknys slypi istoriniame laikotarpyje.

Magučių ugdymo skyriaus pedagogai bei ugdytiniai visą savaitę būrėsi į kūrybinių darbų dirbutuvėles. Dirbinių technikos buvo įvairios: užgavėnių kaukių gamyba naudojant „papje maše“ techniką; medinių dėžučių dekoravimas aptraukiant  natūralia oda; muiliukų apvėlimas vilna; molinių velykinių vištyčių gamyba; paveikslų „tapymas“ dekoru; kilimėlio iš siūlų gamyba; paveikslų gamyba panaudojant grafinį siūlų pynimą.

Džiugu buvo matyti visų dalyvavusių emocijas, tokias, kaip rimtą susitelkimą į kruopštų darbą, skardų juoką, kažkam nepavykus, džiugesį ir pasididžiavimą savimi sukūrus asmeninį šedevrą.

Visos norime padėkoti Danguolei Martinkienei už kantrybę, šiltą nusiteikimą bei pastangas mokinant mus – pedagoges kurti dėžutes, dekoruotas oda.

Magučių ugdymo skyriaus „Ežiukų“ grupės auklėtoja  Rasa Astrauskaitė

Kov 17, 2019 | Kategorija: Renginiai