APLINKA SAVO VAIKAMS

IMG_3737Vieni tikslai keičia kitus. Tai vyksta kas valandą, kiekvieną minutę ir net kiekvieną sekundę. Tikslai pasiekiami tik tuomet, kai labai to trokštame. Ir tikime, kad tai mums pavyks.

Šių mokslo metų pabaigoje, drauge su visa bendruomene įgyvendinome vienijantį didelį tikslą – kūrėme aktyviam veiksmui kviečiančią aplinką, savo vaikams.

Numindžiota veja, tai ženklas, kad vaikai dažnai vaikšto ir turiningai veikia, aplink smėlio dėžes pabiręs ir gerokai nuo jų išnešiotas smėlis, rodo grupių bendruomenės gyvybę ir didžiulį norą savo pojūčiais tyrinėti aplinką, daugiau sužinoti ir eksperimentuoti. Tačiau lauko erdvėse truko įrengimų mažųjų kūrybai, aktyvumui, smulkiosios motorikos lavinimui.

Taip kilo idėja – praturtinti kiekvienos grupės kiemelį, ugdytinių piešiniuose ir jų pasakojimuose išryškėjusiais norais: mergaitės norėjo virtuvėlių, piešimo lentų, daržiukų, berniukams  truko veiksmo su mašinėlėmis, eksperimentavimui. Taip palaikėme poziciją, kad vaikai prisidėtų prie ugdomosios aplinkos kūrimo savo idėjomis.

Edukacinių aplinkų kūrimą pradėjome tariantis su kiekvienos grupės atstovais bendrąjame susirinkime.  Susirinkimo metu pasidalijome turimomis idėjomis, aptarėme kiekvienos grupės turimą biudžetą (7 eurai vienam vaikui, kurį skyrė darželis). Vėlesni susirinkimai vyko atskirose grupėse pasidalijant jau suplanuotais darbais.

Grupių kiemeliuose vienas po kito ėmė rastis: daugiafunkcinis namelis, kuriame galima kepti smėlio bandeles, o pavargus tiesiog su kreidele papiešti, krepšinio lankas, tinkantis pažaisti net ir tėčiams, įvairios medinės transporto priemonės, stovai mikliesiems pirštukams verti, piešimo lentos – gėlytės, nameliai, 5 žvaigždučių vabzdžių viešbutis, kelmukai – boružėlės, smėlio laboratorijos, darbastalis, daržiukai, mėtimo lankai ir tiesiog suoliukai pavargusiems.

Nežinia, kas buvo svarbiausia; ar idėjos gimimas, ar bendras darbas, ar pokalbiai ir diskusijos, bet viena aišku, kad drauge su tėveliais padarėme labai daug, savo vaikams sukūrėme aplinką, kurioje gera augti, žaisti ir kurti.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rasa Jurevičienė

 

 


Bir 02, 2017 | Kategorija: Renginiai

Apklausa

Ar pakanka informacijos apie įstaigos ugdymo organizavimą, ugdytinių saugumo užtikrinimą?

Peržiūrėti rezultatus

Loading ... Loading ...
bottom