BESMEGENIŲ STATYMO YPATUMAI

DSC02323Nors Lietuvą ir Vietnamą skiria daugiau nei 7000 kilometrų, pažinti jų kultūros skirtumus galime čia pat. Zarasų miestelio gatvėse jau kurį laiką galime sutikti būrelį nuolat besišypsančių vietnamiečių, kurie iš savo gimtosios šalies atvyko čia užsidirbti.

Vieną dieną prie jų gyvenamosios vietos pastatytas besmegenis mus įkvėpė idėjai – pakviesti vietnamiečius, kad jie drauge pasidžiaugtų su mūsų darželio vaikučiais statydami besmegenius. To tikrojo  džiaugsmo sulaukėme pirmąją paskutiniojo žiemos mėnesio dieną.

Tereikėjo trupučio noro, laiko ir fantazijos. Vaikučių ir svečių rankomis pavyko sukurti gerą nuotaiką spinduliuojančius besmegenius. Lietuviško ir vietnamietiško besmegenių statymo ypatumai skiriasi: lietuvišku besmegeniu jau galima buvo džiaugtis per 15 minučių, nuo jo statymo pradžios, o tuo tarpu vietnamietiškas buvo kruopščiai išbaigtas, „išglostytas“– po geros valandėlės.

Sunku išmatuoti, nusakyti, kokį džiaugsmą patyrėme kurdami, būdami šalia vieni kitų, stebėdami kitos kultūros žmones, girdėdami kitokią kalbą. Bet viena aišku – buvo labai labai smagu!

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rasa Jurevičienė

Vas 01, 2019 | Kategorija: Renginiai