DOVANA IŠVYKA – MOKYMAI Į ČEKIJĄ IR VOKIETIJĄ

sdrMokyklų  edukacinių  erdvių  2018 m. konkurso nugalėtojams, tarp kurių buvome ir mes, Zarasų Lakštingalos mokykla, gavome dovanų, vykti į edukacinę kelionę.

Rugsėjo 17-21 d. Lietuvos neformaliojo švietimo centras organizavo išvyką – mokymus  ,,Edukacinių erdvių ir gamtos ekspozicijų mokyklų aplinkoje kūrimas, remiantis Čekijos ir Vokietijos visuomenės švietimo institucijų ir viešųjų edukacinių erdvių kūrimo ir naudojimo paskirtimi ‘‘.

Tad, grįžus iš mokymų, noriu pasidalinti įspūdžiais.

Lengvas edukacinis apšilimas laukė Varšuvos Vilanovo rūmų parke. Liubenau/Šprėvaldo Vokietijos regione, esančiame Lauzico edukaciniame parke, nuostabą kėlė naujam gyvenimui prikeltas gausus didžiulių riedulių,upelių ir kaskadų kalnuotas dykumų kraštovaizdis. Karlovi Varai Čekijoje atvėrė kūną ir sielą gaivinančius turtus sveikatai ir jaunatviškumui privilioti – tai mineralinio vandens versmės. Miestas prie Dunojaus pasitiko spalvinga didinga architektūra.

Netrukus miesto vaizdus pakeitė gamtos kūrinija ,,Auganti siena‘‘ – 40 m. ilgio ir 5 m. pločio samanomis apaugusi ketera, per kurią teka piršto storio šaltinio srovelė. Šimtus kilometrų plytintys laukiniai ir užburiantys Bavarijos miškai paliko neišdildomą įspūdį. Gamtos įstabų grožį pakeitė UNESCO saugomo Česky Krumlovo senamiesčio ir pilies žavesys.

Po tokios keturių dienų patyrimų puokštės tetrūko tik ko nors mistiško. Tai – plaukimas siaurutėle požemio upe tarp milijonus metų skaičiuojančių stalaktitų ir stalagmitų. Macochos įgriuvoje apėmė amžinybės ir gamtos galybės jausmas.

Aktyvūs mokymai vyko ne tik gamtos apsuptyje, bet ir autobuso salono erdvėje. Ir visa tai tik per keletą dienų – nuolat besikeičiančiuose paveiksluose pro autobuso langą.

Galiu pasidžiaugti, kad turėjau laimę pirmą kartą dalyvauti tokiuose mokymuose. Ne paslaptis, kad kartais grįžę iš įvairių mokymų ar seminarų, susimąstome, nes buvo  tiesiog prarastas laikas, ko negalėčiau pasakyti apie šiuos mokymus. Organizatorių  pedantiškai  suplanuota programa  ir viskas apgalvota iki smulkmenų. Apmąstytos refleksijos, įdomūs pasisakymai, nuoširdus bendravimas. Tai pavyzdys visai Lietuvai, kaip reikia organizuoti mokymus ir parinkti tinkamą programą

Tariu nuoširdų AČIŪ.

Meninio ugdymo mokytoja Rima Vaickuvienė