EDUKACINĖ PROGRAMA „PAUKŠČIŲ KARALYSTĖJE“

IMG_20170525_120703_BURST002Š. m. gegužės 23 d. Zarasų ,,Lakštingalos“ mokyklos Magučių ugdymo skyriaus lavinamosios klasės mokiniai, užimtumo grupės jaunuoliai su mokytoja Jolanta, specialiąja pedagoge Liuba ir mokytojo padėjėja Marija  vykome į Gražutės regioninį parką. Salako lankytojų centre mus pasitiko Garžutės regioninio parko vyr. specialistas Vytautas Eidėjus.  Keliavome Luodžio ežero pakrante, pažintiniu taku. Stebėjome ten augančius augalus. Vienas iš jų tai buvo žydinti žiognagė.

Ragavome jos saldžių  žiedlapių, liaudiškai vadinamų gegutės duonele. Klausėmės volungės, pečelindos balsų. Senoliai sako, kad pečelinda pinigėlius skaičiuoja. Girdėjome gegutės kukavimą .matėme genio drevę. Besigrožėdami gamta, paukščių balsais atėjome iki paukščių stebėjimo bokštelio. Įlipę į bokštelį, užsidėję žiūronus  matėme visus ežere nardančius ir plaukiojančius paukštelius. Vaikai stebėjo ausytąjį kragą, laukį, gulbę,  didžiąją krakšlę, kuri yra  dažna  ežerų paukštė. Matėme remezos ir kikilio lizdelius. Vytautas papasakojo kaip paukšteliai suka lizdus tarp nendrių 2-3 metrai virš vandens.

Geriausia paukštelius stebėti anksti ryte, tekant saulei. Jie tada būna aktyviausi. Skraido, žaidžia su vandeniu, suka lizdus, maitina savo jauniklius.  Įgudę paukščių žinovai geba atpažinti visus paukštelius iš jų balsų. Balandžio 16 dieną kasmet čia atskrenda  net apie penkiasdešimt įvairių paukščių. Pastebėję paukštelius, grįžome atgal. Turėjome užduotį surasti paslėptus kiaušinius.  Daugiausia jų surado Karolis. Taip grįžome iki stovyklavietės. Mokinių laukė įdomi užduotis – nusipiešti paukštelį  be teptuko ir pieštuko, bet prieš tai turėjome užsirašyti  plunksna ant popieriaus lapo savo vardą.  Štampavome pirštukais ir delniukais guašu. Užduotis buvo maloni ir visiems patiko. Po to rinkome įvairią gamtinę medžiagą lizdo statybai. Vytautas pavaišino  arbata iš pienių , raktažolių žiedų, pušų pumpurų, kurią išvirė ant laužo. Na, o kokia ekskursija be saldumynų ir keptų dešrelių ant laužo, kuriomis pasirūpino įstaigos administracija.  Padėkojome Vytautui už puikią edukacinę programą. Mokytoja Jolanta  padovanojo ugdytinių pagamintus, vilna apveltus, švelnius  muiliukus. Pilni įspūdžių, laimingi grįžome namo.

Specialioji pedagogė-metodininkė Liuba Venediktova


Bir 02, 2017 | Kategorija: Renginiai

Apklausa

Ar pakanka informacijos apie įstaigos ugdymo organizavimą, ugdytinių saugumo užtikrinimą?

Peržiūrėti rezultatus

Loading ... Loading ...
bottom