GANDRAI, GANDRAI, APSUK RATĄ!

20190404_102529Su grįžtančiais paukščiais atrieda ir pavasaris. Praeitą savaitę Zarasų ,,Lakštingalos“ mokyklos Magučių ugdymo skyriuje „Skruzdėliukų“ ir „Boružiukų“ grupių   auklėtojos Laima Astrauskienė, Marytė Švarcienė ir specialioji pedagogė Liuba Venediktova pakvietė ikimokyklinukus ir mokinius, jų pedagoges į pavasarinę popietę „Gandrai, gandrai, apsuk ratą“. Supažindinome vaikus su grįžtančiais Lietuvos laukiniais paukščiais. Aptarėme jų išvaizdą, gyvenimo būdą. Klausėmės vieversio, varnėno, strazdo, kregždės, pempės ir gegutės balsų čiulbėjimo. Minėme mįsles, mokėmės priežodžių, patarlių, vaikams sekėme sakmes, žaidėme lietuvių liaudies žaidimus apie paukščius giesmininkus.

Pamėgdžiojome garnį ilgakojį. Lietuvos lietuvių grožinės literatūros pradininkas, Kristijonas Donelaitis, kone prieš pustrečio šimto metų ,,Metuose“ rašė apie pavasario virsmą ir paukščių sugrįžtuves: „Gandras su kitais kaimynais parlėkė linksmas ir gaspadoriškai ant kraiko tarškino snapą. Taip besidžiaugiant jam, štai ir jo gaspadinė  iš šaltos gaspados vėl išlindusi  rodos ir su savo snapu sveikino meilingą  draugą“. Vėliau vaikai ir mokiniai atliko kūrybinį darbelį . Visi nusipiešė savo plaštakėlę – gandro plunksneles,  iškirpo ir priklijavo ant popieriaus. Auklėtoja Laima pasirūpino paukščių nameliu – inkilėliu, kuris buvo įkeltas į medį. Visi popietės dalyviai buvo pavaišinti pačių pedagogių keptomis bandelėmis. Vaikai turėjo galimybę prisiliesti prie senolių kalbos, įtvirtinti žinias apie paukščius.

Specialioji pedagogė – metodininkė Liuba Venediktova

Nuotraukos vyr. auklėtojos Laimos Astrauskienės