EUROPOS JUDUMO SAVAITĖ

IMG_8286Europos judumo savaitė vyksta kasmet rugsėjo 16-22 dienomis. Prie šios Europos iniciatyvos prisijungiame ir mes, mažieji „lakštingaliukai“.

Šių metų judumo savaitės šūkis „Žingsniuokime kartu“! akcentuoja ir atkreipia dėmesį į ėjimą pėsčiomis, važiavimą dviračiu, kaip susisiekimo rūšis, kurios dažnai yra nepakankamai įvertintos.

Tad šią savaitę žingsniavome tikrai daugiau nei įprastai. O tuo pačiu ir prisiminėme kaip reikia saugiai pereiti gatvę.

Pirmoji išvyka pėsčiomis į Zarasų autobusų stotį. Ten vaikai pamatė, kur susirinkę keleiviai laukia autobusų. Stoties darbuotoja parodė, kur galima įsigyti autobuso bilietą, vairuotojų poilsio kambarį, lenteles, kuriose parašyta, kur link vyksta autobusai.

Smagiausia buvo įlipti ir važiuoti dideliu autobusu, iš aukšai matyti pro didelį langą namus, kuriuose gyvena draugai, močiutės, pamatyti darželio kieme žaidžiančius draugus.

Kita Europos judumo savaitės diena, buvo ypatinga, nes į darželį reikėjo ateiti pėsčiomis, ar atvažiuoti dviračiu, ar paspirtuku. Tiesa, ne visiems ši iniciatyva tiko, bet įdomiausia buvo tai, kaip nuoširdžiai teisinosi tėveliai, darželio darbuotojai, kodėl į darželį atvyko automobiliu.

„Saulės zuikučių“ grupės ugdytiniai su auklėtoja panašų atstumą, kiek vaikučiams būtų nuo namų iki darželio, tądien ėjo pasivaikščioti link apžvalgos rato.

Sekantis vėsus rytas prasidėjo mankštele su Ainiaus tėveliu Dariumi Ketleriu. Judant sušilo vaikučių rankytės ir nosytės.

Europos judumo savaitę užbaigė linksma muzikinė mankštelė su  Auguste Grinyte.

Daug judesio ir gerų įspūdžių patyrėme visi drauge žingsniuodami ir  judėdami.

„Bitučių“ grupės auklėtoja Audronė Talutienė

Rgs 25, 2019 | Kategorija: Renginiai