LAUKIAME DAUGIAU VAIKUČIŲ NUO GEGUŽĖS 18 D.

pasiilgomeZarasų „Lakštingalos“ mokykla nuo 2020 m. gegužės 18 d. tęsia ugdymo procesą. Pabrėžiame, kad karantinas pratęstas iki 2020 m. gegužės 31 d. ir šiuo metu vaikų ir darbuotojų sveikata yra svarbiausia, todėl labai prašome laikytis nustatytų reikalavimų. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. gegužės 11 d. sprendimu Nr. V-1116 „Dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų“ rekomenduojama vaiko tėvams (globėjams, rūpintojams) ugdyti vaiką namuose ir nevesti į darželį:

  1. Kai vaikas serga lėtinėmis ligomis, nurodytomis sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 23 d. įsakymu Nr. V-483 „Dėl sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąrašo patvirtinimo“.
  2. Kai vaikas gyvena kartu su asmenimis, priskirtais rizikos grupėms (vyresnio nei 60 m. amžiaus asmenimis ir (arba) sergančiais lėtinėmis ligomis, nurodytomis įsakyme Nr. 483: žmogaus imunodeficito viruso liga, piktybiniai navikai (jei liga diagnozuota ar buvo paūmėjimas ir jai po taikyto gydymo pabaigos nepraėjo 2 metai); cukrinis diabetas; širdies ir kraujagyslių ligos su lėtiniu širdies nepakankamumu 2-4 laipsnio; lėtinės kvėpavimo organų ligos su kvėpavimo nepakankamumu; lėtinės inkstų ligos su inkstų nepakankamumu; būklė po autologinės kaulų čiulpų ir organų transplantacijos; ligos, kurios šiuo metu gydomos bendra ar selektyvia chemoterapijas ar radioterapija ir ligos, po kurių gydymo šiais metodais pabaigos nepraėjo 2 metai; ligos, kurios šiuo metu gydomos imunosupresija atitinkančia metilprednizolono 10 mg/kg per dieną ir ligos, nuo kurių gydymo šiuo metu pabaigos nepraėjo 6 mėnesiai; įgimtas imunodeficitas; kitos sunkios lėtinės ligos, kai taikomas imunosupresinis gydymas).

Jei neturite galimybių, kad vaikas liktų namuose, kai gyvenate su asmenimis, priskirtais rizikos grupėms, suprantate atsirandančią riziką savo ir kartu gyvenančių asmenų sveikatai ir prisiimate visą su tuo susijusią atsakomybę, pasirašydami prašymą.

Turime užtikrinti, kad vaikučiai į darželį ateitų sveiki (SVARBU nesloguojantys, nekosintys, nekarščiuojantys), todėl kiekvienam atėjusiam bus matuojama temperatūra. Bendruomenės slaugytoja lauks prie pagrindinio įėjimo durų (įėjus pro mažuosius) vartelius Zarasų „Lakštingalos“ mokykloje, prie įėjimo (iš vidinės pusės, kur yra įvažiavimas su vežimėliais) – Magučių ugdymo skyriuje lauks Ignalinos rajono visuomenės sveikatos biuro specialistė. Važiuojantiems mokykliniu autobusiuku, bus matuojama temperatūra prieš įlipant į autobusiuką.
Vaikučius pasitiks auklėtojų padėjėjos ir palydės juos į grupes.
Prieš pasiimant vaikutį, susisiekite su grupės auklėtoja, ji palydės jį iki Jūsų laukiančio lauke.
Asmenys, atlydintys vaikus, privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones.

 

Mes labai laukiame Jūsų ir Mūsų vaikučių. Dėkojame už supratingumą saugodami vieni kitus!

 

 

 


Geg 17, 2020 | Kategorija: Renginiai

Apklausa

Ar pakanka informacijos apie įstaigos ugdymo organizavimą, ugdytinių saugumo užtikrinimą?

Peržiūrėti rezultatus

Loading ... Loading ...
bottom