MAŽIEJI SIGNATARAI ARBA ISTORIJA LINKSMAI

DSC_4699~2Negalima ateities tiesiog atskirti nuo praeities! Todėl nusprendėme vasario 16-ąją švęsti dukart: vieną dieną vaikai pasirodė darželio koncerte,o kitą dieną tėveliai paruošė vaikams ir auklėtojai staigmeną – linksmą istorijos pamokėlę, pabandyti kitaip sujungti istoriją su dabartimi bei ateimi.

 

Trispalvėje 3 spalvos, tad ir 101-osios Lietuvos atkūrimo metinės arba tiesiog Lietuvos gimtadienį sudarė taip pat 3 šventiniai elementai: mažieji signatarai, meilės Tėvynei medis ir trispalvis tortas. Visą šventę lydėjo spalvos – geltona, žalia, raudona.

Pradėkime nuo pirmojo šventės akcento. Linksma istorijos pamokėlė „Kaip aš tapau mažuoju siganataru“. Norėdami geriau suprasti, kas nutiko 1918 m. Vasario 16 d., vaikai pakartojo įvykį – pasirašė Nepriklausomybės aktą, tapo mažaisiais signatarais. Be to, demokratijos principu – balsuodami, vaikai svečiams rinko vardus, kurie atspindėtų trispalvės spalvų simboliką. Taip mamytės buvo pervadintos Laisve ir Saule. Juk praeities istorija yra nūdienos dalis ir ateities kryptis. Dėl to darželinukams bandėme paprastais pavyzdžiais paaiškinti, kas yra šalies Laisvė ir Nepriklausomybė. Pavyzdžiui, ar jie gali įsivaizduoti, kad net šiandien yra šalių, kur vaikai ar jų tėveliai, negali pasirinkti, ko nori ar norėtų daryti. Šiandien galime drąsiai iškelti trispalvę, nevaržomai kalbėti lietuviškai ar skaityti lietuvišką spaudą, švęsti Kūčias ir Kalėdas ir pan. O buvo metas, kai tai buvo draudžiama…

Antrasis akcentas – pasodinti ir užauginti meilės Tėvynei medį. O kaip tai padaryti, kai kieme žiema, sniegas,  pusnys. Norėjome, kad visi aplinkiniai sužinotų apie šį stebuklingą medį, tad grupės lange iš širdžių ir vaikiškų delniukų išauginome Tėvynės medį. O jo viršūnėje nutūpė darželio simbolis – lakštingala. Vaikai išsikirpo širdeles, ant kurių surašėme vaikų mintis,  gražiausius žodelius, skirtus Lietuvai. Kiekvienas vaikas pasistengė, kad medis augtų stiprus ir galingas, kruopščiai klijais tepė iškirptas širdeles ir delniukus. Taip medis sužaliavo, žinoma, trispalvės spalvom.  

O kokia šventė be saldumynų?! Trispalvis želė tortas su žvakutėm – paskutinis Lietuvos gimtadienio akcentas. Smalyžiaudami ir šypsodamiesi vaikai vienas kitam antrino, kokia Lietuva skani ir linksma. Išvada – šventė pavyko!!!

 

Inga Cibulskienė, „Nykštukų“ grupės mamytė

Nuotraukos Ingos Cibulskienės ir Dalios Šileikytės


Vas 19, 2019 | Kategorija: Renginiai

Apklausa

Ar pakanka informacijos apie įstaigos ugdymo organizavimą, ugdytinių saugumo užtikrinimą?

Peržiūrėti rezultatus

Loading ... Loading ...
bottom