PUSIAUŽIEMIO ŠVENTĖ

50534756_653843678365206_6181419655136018432_nSausio 25 d. 10 val. į „Skruzdėliukų“ grupę susirinko Magučių skyriaus ikimokyklinio amžiaus ugdytiniai su auklėtojomis. Auklėtoja Laima Astrauskienė pradėjo pasakojimą apie žiemos vidurį arba pusiaužiemį. Buvo sakoma, kad meška arba barsukas šią dieną (per šv. Povilo atsivertimo šventę) išlenda iš savo olos arba verčiasi ant kito šono. Vaikai kartu su auklėtojom Marija Švarciene ir Rasa Astrauskaite žiūrėjo pro langą ir aptarinėjo žiemai būdingus klimato pokyčius. Muzikos vadovė Rima Vaickuvienė klausinėjo apie žiemą užmiegančius gyvūnus.

Auklėtoja Laima Astrauskienė ir auklėtojos padėjėja Irena Dičiūnienė pakvietė ugdytinius prie orų kalendoriaus. Vaikams patiko sukinėti rodyklę ir pasakyti koks dabar oras pagal nupieštus sutartinius ženklus.

Senovėje žmonės apie meškas ar lokius per pusiaužiemį daug įdomybių pasakodavo. Jei ši diena saulėta, tai meška pamato savo šešėlį ir vėl lenda atgal į savo olą. Tada  antroji žiemos pusė būtinai šaltesnė už pirmąją. Bet jei ši diena apsiniaukusi, meška galvoja, kad jau pavasaris, ir jau į olą nebelenda. Reiškia pavasaris greičiau ateinąs.

Didelė „juodoji meška“ (Rima Vaickuvienė) pakvietė vaikučius į ratelį – dainelę „Uch meškutė šoka“. Vaikams labai patiko šis smagus šokis. Meška pavargo ir nusėlino į savo olą. Visi ugdytiniai vertė ją ant kito šono. „Juodoji meška“ buvo erzinama gražiais žodeliais: „Pas mešką šile rinkom grybus ir uogas. Meška tinginė mūsų nepagaus!“. Staiga meška atsibunda ir gaudo vaikus. Pagautasis vaikas pavirsta MEŠKA. Vaikas persirengia meškos drabužiais ir vėl žaidžiam iš naujo.

Šis žaidimas ir buvo pramogos kulminacija. Ugdytiniai kartu su auklėtojom patyrė daug džiugių ir linksmų akimirkų, sužinojo apie gamtos pokyčius, augalus, gyvūnus bei apie orų kalendorių. Tai plečia vaikų akiratį, ugdo kalbą, skiepija dorovės normas. Gamtos pažinimas – tai meilės, gėrio jausmų ugdymas, grožio suvokimas. Lietuviams nuo senų laikų būdinga pagarba gamtai, gyvūnams, jų sudvasinimas, tuo remiasi tautosaka ir mitoligija.

Auklėtoja Marija Švarcienė

Sau 28, 2019 | Kategorija: Renginiai