SAVANORĖ GILMĖ

Gilme7Zarasų „Lakštingalos“ mokyklos pedagogai apsidžiaugė, kai 2021 metų gruodžio mėnesį gavo patvirtinimą, kad įstaiga yra  akredituota Jaunimo savanorius priimančia organizacija.

Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) – tai intensyvi 6 mėn. trukmės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai 40 val./mėn. savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje, kartą per mėnesį susitinka su savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos paskirtu mentoriumi ir mokosi įveikti sunkumus, verčia patirtį išmokimais. JST programa – tai galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas.

2022 metų sausio mėnesį sulaukėme pirmosios savanorės – tai Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos abiturientės Gilmės Dainytės. Ji yra viena iš organizacijos „Ne imti, bet duoti“ savanorių. Gilmė jau susipažino su mūsų įstaigos pedagogais, veikla ir su kai kurių grupių ikimokyklinio amžiaus vaikučiais. Džiaugiamės jauno žmogaus įsiliejimu į mūsų bendruomenę, jos idėjomis dėl renginių organizavimo, šiuo metu jau planuojam veiklas įstaigos pojūčių projektui tema „Girdžiu“.

Visiem norintiems išbandyti savanorystę patariame nebijoti, eiti ir veikti šiandien. Niekas nevers būti ten, kur nepatinka savanoriauti, nes savanorystės pats pagrindinis principas ir yra susijęs su tuo, kad tu padedi kitiems savo noru. JST programa atskleidžia silpnąsias ir stipriąsias asmenybės puses, ugdo bendravimą komandoje ir įvairių nuomonių toleravimą. Jei įmanoma savanorystę suderinti su mokslais, darbais ar kitais užsiėmimais, rekomenduojama nepraleisti šios progos!

Direktorės pavaduotoja ugdymui Irena Girskienė


Kov 01, 2022 | Kategorija: Renginiai
bottom