SAVIŠVIETAI: KAS TAI YRA STEAM VAIKŲ DARŽELIUOSE?.

Audrone1Švietimo bendruomenėje vis dažniau vartojamos sąvokos: STEAM veiklos, STEAM neformalus vaikų ugdymas ir tt.

STEAM santrumpa žymi gamtos mokslų (angl.-Science), technologijų (angl.-Technology, inžinerijos angl. Engineering),meno (angl.-Art) ir matematikos (angl.-Mathematics) sritis.

STEAM ugdyme akcentuojamas kūrybiškumas ir techninė kūryba kaip tarpdisciplininė prieiga, ją racionaliai derinant su atskirų mokomųjų dalykų ypatumais.

2019 spalio 15 dieną Vilniuje vyko mokymai „STEAM iššūkis ikimokyklinio ugdymo įstaigose“. Lektorė Dovilė Žukauskaitė papasakojo dalyviams kaip parengti STEAM iššūkius vaikams, kaip juos taikyti, kokias priemones naudoti, kokiu būdu STEAM gali paskatinti vaikų kūrybiškumą, komandinį darbą, bei tuo pačiu ugdyti jų gebėjimus.

Mokymų metu susipažinome su STEAM mokymo pokyčiais, sritimis ir kodėl šie mokymai reikalingi. Viena iš priežasčių yra trūksta praktiškumo bei supratimo, kaip tikslieji mokslai gali būti pritaikyti kasdieniniame gyvenime. Turėjome daug praktinių užsiėmimų. Susipažinome su įvairiomis technologijomis. Viena iš jų edukacinė Bitutė „BEE-BOT“,  kuri yra puiki priemonė mokytis problemų sprendimo, programavimo pagrindų.

Iš mokymų grįžau su didžiuliu noru kuo greičiau išbandyti iššūkius su savo vaikučiais.

 

„Bitučių“ grupės auklėtoja Audronė Talutienė       


Spa 17, 2019 | Kategorija: Renginiai

Apklausa

Ar pakanka informacijos apie įstaigos ugdymo organizavimą, ugdytinių saugumo užtikrinimą?

Peržiūrėti rezultatus

Loading ... Loading ...
bottom