SVARBI INFORMACIJA TĖVELIAMS

sauktukasNuo gegužės 4 d. pradedame organizuoti vaikų, ugdomų pagal ikimokyklinio ugdymo programą, priežiūrą ir maitinimą.  Tėvai (įtėviai, globėjai), kuriems reikalinga būtinoji vaikų priežiūra karantino laikotarpiu, jau gali kreiptis į mokyklą, kurią jų vaikai lankė iki karantino paskelbimo. Įstaigai pateikiama abiejų tėvų (įtėvių, globėjų)  darbdavio pažyma dėl būtinumo atitinkamas funkcijas (darbus) atlikti darbo vietoje arba kai vaikų priežiūros neįmanoma užtikrinti namuose. Taip pat būtina pateikti užpildytą prašymo formą su parašu prašymo forma rasite čia.

Atktreipiame dėmesį, kad šiuo laikotarpiu tėvai (įtėviai, globėjai), privalo užtikrinti vaiko priežiūrą namuose:

1. Kai vaikas serga lėtinėmis ligomis, nurodytomis Sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 23 d. įsakymu Nr. V-483 „Dėl Sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąrašo patvirtinimo“ (toliau – Įsakymas  Nr. V-483);

2. Kai vaikas gyvena kartu su asmenimis, priskirtinais rizikos grupėms (vyresnio nei 60 metų amžiaus asmenims ir (arba) sergantiems lėtinėmis ligomis, nurodytomis Įsakyme Nr. V-483: žmogaus imunodeficito viruso liga; piktybiniai navikai (jei liga diagnozuota ar buvo paūmėjimas ir jei po taikyto gydymo pabaigos nepraėjo 2 metai); cukrinis diabetas; širdies ir kraujagyslių ligos su lėtiniu širdies nepakankamumu 2–4 laipsnio; lėtinės kvėpavimo organų ligos su kvėpavimo nepakankamumu; lėtinės inkstų ligos su inkstų nepakankamumu; būklė po autologinės kaulų čiulpų ir organų transplantacijos; ligos, kurios šiuo metu gydomos bendra ar selektyvia chemoterapija ar radioterapija ir ligos, po kurių gydymo šiais metodais pabaigos nepraėjo 2 metai; ligos, kurios šiuo metu gydomos imunosupresija atitinkančia metilprednizolono 10 mg/kg per dieną, ir ligos, nuo kurių gydymo šiuo būdu pabaigos nepraėjo 6 mėnesiai; įgimtas imunodeficitas; kitos sunkios lėtinės ligos, kai taikomas imunosupresinis gydymas).

Bal 29, 2020 | Kategorija: Renginiai