VAISTAŽOLIŲ PASLAPTYS

54770941_2103974283031593_7155729485835272192_nNuo senų laikų vaistiniai augalai  naudojami žmogaus sveikatai. Senoliai naudodavo įvairiausius arbatžolių nuovirus, užpilus kaip vaistus.

Kovo  22 dieną, Magučių ugdymo skyriuje, „Boružiukų“,  grupėje kvepėjo mėtomis, čiobreliais, ramunėlėmis ir kitomis vaistažolėmis.

Su arbatžolių aromatu  pasitikome  Zarasų „Lakštingalos“ mokyklos  „Saulės zuikučių“ grupės vaikučius ir auklėtojas. Svečius pasitiko „Ežiukų“ ir ,,Boružiukų“ grupės  vaikučiai, kurie buvo  žolininkais, gydančiais svečius natūraliomis, pievose rinktomis žolelėmis.  Su „Saulės zuikučiais“ mes jau  susitinkame ne pirmą kartą. Buvome „Sveikatiados“ dienoje „Vaisius ir daržoves valgome kasdien“. Draugystė  ne tik vaikams, bet ir pedagogams yra labai svarbi. Ji padeda augti, pažinti pasaulį, atskleisti save, smagiai leisti laiką kartu, suteikia progą įgyvendinti įvairius sumanymus, įsitraukti į įdomias veiklas. Ugdydami draugiškumą mokomės dalytis mylimais, mėgstamais ar naujais žaislais.

„Boružiukų“ grupės auklėtoja papasakojo apie kiekvieną žolelę, kuri buvo padėta ant stalo. Vaikai bandė atpažinti vaistažoles iš jų lapelių, sutrynus tarp pirštų žiedelį. Besivaišindami  skaniomis arbatėlėmis, vaikai aptarė įvairių arbatžolių išvaizdą, spalvą, kvapą, gydomąsias savybes, jų naudą žmogaus organizmui. Visas arbatėles skanindavo citrina ir medumi. Patiko vaikams limonadas iš mėtų lapelių, citrinos.

Smagu gerti arbatą su draugais,  o dar smagiau pažaisti. Vaikai statė statinius, žaidė, bendravo.

Tikiuosi mūsų draugystė dar tuo nesibaigė. Atsisveikinome, palinkėjome geros dienos ir toliau norime gražiai bendrauti tarpusavyje, pradžiuginti vieni kitus.

Magučių ugdymo skyriaus „Boružiukų“ grupės  auklėtoja – metodininkė Vanda Astrauskienė

Bal 03, 2019 | Kategorija: Renginiai