MUS KALBINA KNYGOS LAPELIAI

IMG_20210326_0941412021 m. visą balandžio mėnesį  Zarasų „Lakštingalos“ mokyklos Magučių ugdymo skyriuje vyksta renginys „Mus kalbina knygos lapeliai“, kurį suorganizavo auklėtoja Marija Švarcienė ir aš, specialioji pedagogė  Liuba Venediktova.  Projekto tikslas – ugdyti  vaiko pagarbą knygai, turtinti pažinimo kompetenciją,  kūrybiškumą,  skaitant kuo įvairesnių ir įdomesnių tekstų, atitinkančių vaikų amžių, tobulinti vaikų šnekamąją kalbą, drąsiai išsakant mintis, įvardinant jausmus, skatinti šeimas atrasti laiko pabūti kartu su vaikais skaitant. „Boružiukų“, „Ežiukų“, „Skruzdeliukų“ grupių vaikučiai ir lavinamosios klasės mokiniai buvo supažindinti su grožine literatūra, įvairių autorių pasakomis, eilėraščiais, vaikų enciklopedijomis. Vaikai vartė dideles ir mažas  knygeles,  jomis domėjosi, klausėsi skaitomo teksto, keistų istorijų, pasakų.  Ypač jiems patiko įgarsintos knygelės su paukštelių ir žvėrelių garsų pamėgdžiojimais. Knyga viena iš esmingiausių kalbos ugdymo, tobulinimo priemonių. Ikimokyklinukui labai svarbu, kad knygelėje būtų paveikslėlių t.y. iliustracijų. Š. m. balandžio 12 d. į ugdymo įstaigą atvyko pasakų fėja, dailininkė, knygų iliustratorė, Zarasų švietimo pagalbos tarnybos direktorė Gintarė Laurikėnienė. Ji pravedė vaikučiams dailės edukacinį užsiėmimą. Ugdytiniai sužinojo, kaip atsiranda knygelė, kaip vadinasi žmonės, kurie kuria knygelės tekstus ir kaip vadinasi žmonės, kurie jas iliustruoja.

Vaikai ir mokiniai turėjo galimybę pabandyti akvarėlės technika kurti Liudos Petkevičiūtės knygelei „Cipcipukas keberiokštas“ iliustracijas.  Iš nupieštų iliustracijų buvo „surištos“ spalvingos, nuotaikingos knygelės.  Edukacinio užsiėmimo pabaigoje dailininkė Gintarė  visiems dalyviams įteikė po medalį „Augu su knyga“. Vaikučiai ir pedagogės Rasa, Kristina, Svetlana, Lauryna, Irena, Vanda, Ramunė, Jolanta padėkojo vedančiąjai už nuostabią pamokėlę.

Zarasų ,,Lakštingalos“ mokyklos Magučių ugdymo skyriaus specialioji pedagogė-metodininkė Liuba Venediktova ir auklėtoja Marija Švarcienė

Bal 16, 2021 | Kategorija: Renginiai