„SKAITANTIS“ DARŽELIS

178115273_362245198564116_3764314119471816805_nAr Jums pažįstamas tas saldus laukimo jausmas, kai po dienos darbų tuoj tuoj galėsi pasinerti į skaitomos knygos paslaptis. Arba matyti džiaugsmu spindinčias mažylio akis, kai jo prašymu jau gal kokį šimtąjį kartą skaitai tą pačią pasaką ir su kokiu pasitenkinimu jis, aplenkdamas tave, išdidžiai pasako kas bus toliau…Tai toks geras, širdį glostantis jausmas. Skaitymo džiaugsmas. Šio skaitymo džiaugsmo kasdieną visą savaitę gavo mūsų darželio vaikučiai, ir ne tik jie, dėka projekto „Skaitantis darželis“.

Pradžioje pakvietėme šalies ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogus dalyvauti Respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų projekte „Aš ir knyga“. Džiaugėmės dalyvių gausa (Vilnius, Kaunas, Ignalina, Visaginas, Zarasai) ir jų pateiktomis nuotraukomis, kur užfiksuoti vaikai, tėvai, pedagogai skaitantys knygas bei kitais išradingais būdais pateikiantys skaitymo patirtį.

O tada prasidėjo projekto „Skaitantis darželis“ savaitė,  kai kiekvienoje darželio erdvėje girdėjosi skaitomų pasakų garsai, vaikučių juokas, kūrybinis bruzdesys, jautėsi džiaugsmo bangos bei malonios nerimo bangelės. Visi darželio darbuotojai įsitraukė į linksmas, spalvingas, kūrybingas veiklas ir patirtis. Vaikučius grupėse, nešina pilna kuprine knygų, aplankė išdaigininkė Pepė Ilgakojinė (logopedė Daina). Ji smalsuoliams parodė savo knygeles. Kartu su vaikučiais apžiūrėjo  grupės bibliotekėlę, smagiai žaidė ir dainavo, skaitė pasaką. Nepamiršo Pepė ir auklėtojų – atnešė senovinę madų knygą. Sekančią dieną vaikų ir auklėtojų laukė staigmena – juos aplankė darželyje dirbantys vaikams, bet ne su vaikais, darbuotojai. Jie vaikams skaitė, sekė pasakas, istorijas, pasakojo ką dirba darželyje. Virėjos parodė ir pasekė „Sriubos“ pasaką, sekretorė patiems mažiausiems sekė savo senelio pasaką, o meistriukas savo buveinėje surengė tikrą įrankių parodą ir papasakojo apie juos įdomiausių dalykų. Ir dar daug įdomybių tądien vyko.

Mūsų vyresnieji vaikai puikiai žino, kad knygeles rašo rašytojai, o paveikslėlius piešia – iliustratoriai. Taigi, mūsų kraštietė,  knygelės „Cipcipukas Keberiokštas“ iliustratorė Gintarė Laurikėnienė aplankė vaikučius, smagiai ir šiltai bendravo, papasakojo, kaip knygelėje atsiranda piešinukai, kartu liejo akvarele viščiuką. Logopedė Ingrida pasikvietė vaikus kartu pasimokyti skaityti – tai smagūs skaitymo pradžiamokslio žaidimai. Grupėse su auklėtojomis vaikučiai gamino knygeles, kurios dabar Zarasų bibliotekos parodoje, „gydė“ savo senas knygeles, klausėsi Zuikio Nulėpausio video skaitomų pasakų. Ir dar…įgyvendinau savo seną svajonę – laiptinėje įsikūrėme bibliotekėlę „Knygų namučiai“. Ačiū Kajaus tėveliams, direktorei, meistriukui, padėjusiems ją įrengti. Tikiuosi, kad knygelės nedulkės, kad mažos rankelės jas vartys ir širdelė džiaugsis.

Kad meilė knygai ir skaitymo džiaugsmas tęstųsi mūsų direktorė kiekvienai grupei skyrė spalvingas, turtingas gražiausių lietuviškų žodžių, posakių, istorijų knygas – L. Petkevičiūtės „Saulės spalvų poringės“.

Auklėtoja, viena iš projekto sumanytojų, V. Zamarienė

Bal 29, 2021 | Kategorija: Renginiai